Malowane drzwi Funchal – Madera

No nie, nie wszystkie drzwi w Funchal są malowane. Może i szkoda, bo choć widziałam ich sporo, to nigdy nie miałam dość odnajdywania kolejnych i zaskakiwania się ich wzorami. Celem “painted doors project” było, obok “odświeżenia” ich, a dzięki temu i całej okolicy, wyglądu. Ale również celem tym było stworzenie czegoś w rodzaju stałej galerii sztuki.

Malowane drzwi Funchal Madera

Malowane drzwi w Funchal – Madera

W ramach projektu “malowane drzwi” w Funchal zostało pomalowanych około 200. drzwi – w domach, restauracjach, instytucjach, etc. Muszę od razu zaznaczyć, że były to wyłącznie drzwi znajdujące się na Starym Mieście w Funchal, w tzw. “Zona Velha”. Do stworzenia projektu zostało zaproszonych kilku artystów, których zadaniem było ozdobienie malowidłami drzwi głównie wzdłuż ulicy Santa Maria (Rua de Santa Maria), ale nie tylko.

Moim zdaniem artystom udało się osiągnąć bardzo fajny efekt – okolica dzięki dekoracyjnym malowidłom stała się nie tylko jeszcze bardziej kolorowa, ale i energetyczna.

Malowane drzwi Funchal Madera

Malowane drzwi Funchal Madera

Malowane drzwi Funchal Madera

Malowane drzwi Funchal Madera

Malowane drzwi Funchal Madera

2 Comments

  1. Niestety większość tego co tam jest namalowane kwalifikuje się raczej do kategorii bazgrołów 3-klasisty. Zarówno pod względem wykonania jak i estetyki.

    • Zielony Koperek

      Och, bazgrołami to bym tego mimo wszystko nie nazwała. 🙂 Oczywiście nie jest to sztuka wysoka, ale mnie to kompletnie nie przeszkadzało, dla mnie to rysunki, które mają swój urok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *