Bezglutenowa sałatka z makaronu z tapioką

Sałatka z makaronem z tapioką i brokułemJakkolwiek dziwnie i niestandardowo to zabrzmi, to muszę wyznać, że nie lubię sylwestra. Niespecjalnie go też obchodzę, czasem traktując go nawet, jak każdy inny dzień w roku i kładąc się spać jeszcze przed północą. Jak każdemu innemu końcowi, tak i końcowi roku towarzyszy wiele podsumowań, za czym nie przepadam, bo wolę patrzeć w przyszłość, niż rozliczać przeszłość, nawet tę tak krótką, jak dwunastomiesięczny rok. Choć muszę przyznać, że ten mijający, 2013 był dla mnie wyjątkowy z wielu powodów: wspaniałych ludzi: współpracowników z Mielnika (tak dobrej ekipy naprawdę ze świecą szukać), również tych kilku osób, które w trudnych momentach okazały się prawdziwymi. To także rok wyjątkowy  ze względu na życiowe lekcje, które odebrałam. Te dobre, ale i te złe, za które jestem szczególnie wdzięczna. No! Ale to tyle jeśli chodzi o podsumowania. Jak wspomniałam, wolę planować. A w 2014 r. chciałabym…dużo spokoju ducha i wielu, ciekawych podróży. Tego sobie nieskromnie życzę.

Sałatka z makaronu z tapioką i brokułem – składniki:

– 200 g. makaronu ryżowego z tapioką (np. takiego)
– 1 brokuł
– 2 kolby kukurydzy
– 1 duża, czerwona cebula
– majonez (np. taki)
– sól i pieprz

Sałatka z makaronu z tapioką i brokułem – przygotowanie:

Z kukurydzy za pomocą ostrego noża zdejmujemy (czy jak kto woli – odcinamy) ziarenka. Wrzucamy je do gorącej, lekko osolonej wody i gotujemy do miękkości, a następnie odcedzamy.

Brokuł myjemy, dzielimy na różyczki i również gotujemy, aż będzie miękki, ale nierozgotowany – musi zachować sprężystość. Odcedzamy.

Makaron łamiemy na mniejsze części i moczymy we wrzątku kilka minut. Odcedzamy.

Cebulę kroimy w drobną kostkę.

Wszystkie składniki wrzucamy do jednej miski, dodajemy kilka łyżek majonezu i mieszamy. Dodajemy sól i pieprz do smaku i ponownie dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną sałatkę przekładamy do salaterki.

Smacznego!

Bezglutenowa sałatka z makaronu z tapioką

4 Comments

    • Oczywiście może, lecz wtedy nie będzie to danie bezglutenowe. Jeśli nie jest to problem, to kukurydza z konserwy też się świetnie sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *