Zdrowy koktajl truskawkowy z nasionami konopi

Rozmarzenie i nadzieja w oczach u osób, którym mówię, że zrobiłam koktajl z nasionami konopi – bezcenne. Ta iskra nadziei, że ten kopnie bardziej, niż wszystkie inne, poprzednie koktajle truskawkowe. Bo przecież byłam w Czechach, to może coś tam przeszmuglowałam… Ano nie. Jedyne co przemyciłam, to kamień z czeskiej strony Cieszyna. Swoją drogą to jeden z większych mitów – no ten, że w Czechach marihuana jest legalna. Otóż nie jest.

Ale wróćmy do ziaren. I do konopi. Tak naprawdę, ze wszystkich ich rodzajów, tylko kilka odmian konopi ma działanie halucynogenne. A konopie “spożywcze”, tzn. ich ziarna, to tzw. “superfood” o wielu fantastycznych właściwościach zdrowotnych. Jak smakują? Moim zdaniem ich smak przypomina coś pomiędzy orzechem a słonecznikiem, tylko nieco bardziej gorzkawy. Jak ze wszystkim – dla jednych to będzie smakołyk, dla innych nie. Spróbować warto.
Zdrowy koktajl truskawkowy z nasionami konopi

Zdrowy koktajl truskawkowy – składniki:

– 3-4 szklanki truskawek
– 5 szklanek jogurtu naturalnego
– pół szklanki płatków owsianych górskich
– kilka łyżek ziaren konopi

Zdrowy koktajl truskawkowy – przygotowanie:

Truskawki myjemy i oczyszczamy z szypułek. Przekładamy je do miski i dodajemy jogurt. Za pomocą blendera ucieramy na dość gładką masę. Dodajemy nasiona konopi, płatki i wszystko razem mieszamy.
Koktajl odstawiamy do lodówki na 2-3 godziny. Gotowe!!
Smacznego!
Zdrowy koktajl truskawkowy z nasionami konopi

 

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *