Etykiety na przetwory – do pobrania, cz. II

Czy tylko mnie przeraża to, jak szybko mija lato? Niestety tak jest co roku. Może dlatego, że zbyt bardzo je lubię. Początek lipca to moje urodziny, a po chwili jest już koniec września… I znowu kilka długich miesięcy zimna. Fuj.. okropność…. Jeszcze się nie zdążyłam dogrzać po zimie, która zakończyła się jakoś w kwietniu, a dni i wieczory robią się już coraz chłodniejsze. Truskawek też już dawno nie ma, a w sklepach i na straganach zaczynają królować śliwki…. 
Jakoś tak mi dziś smętnie, ale może nie powinnam sobie zawracać głowy końcem lata, już w połowie sierpnia. A bez wątpienia ogromnym plusem obecnego okresu, jest robienie przetworów. Taki sposób na przedłużenie lata, przynajmniej pod kątem kulinarnym. Zamykamy wszystko co najlepsze w tej porze roku: warzywa, owoce, w słoiczkach, wstawiamy do spiżarni i na nowo możemy się nimi cieszyć, gdy gruba warstwa śniegu pokryje wszystko w zasięgu oczu.
A ja lubię, jak takie słoiczki z konfiturami, dżemami i innymi przetworami ładnie wyglądają. Jednym ze sposobów, jest przyklejenie kolorowych etykiet, na których piszemy nazwę przetworu i np. rok jego produkcji. 
Dziś, dla wszystkich miłośników przetworów, którzy szukają takich właśnie etykiet, mam kolejne ich zestawy, które można sobie wydrukować. Kilka innych etykiet i parę słów na temat tego, jak je łatwym sposobem przykleić na słoiki, znajdziecie tu -> klik

    pobierz 

pobierz

pobierz

pobierz

pobierz

pobierz

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *