Lody piña colada

Doskwierają Wam ostatnie upały? Bo mi wcale 🙂 Poważnie. Całą zimę czekałam na lato i teraz cieszę się każdym, gorącym jak przedsionek piekieł dniem. To oczywiście nie oznacza, że mimo całego uwielbienia dla dużym temperatur, nie lubię czasem schłodzić się czymś sensownym. Jakiś czas temu w programie Nigelli Lawson zobaczyłam przepis na te lody i od razu wiedziałam, że muszą być wspaniałe. Siadam sobie z nimi na balkonie w cieniu kwiatków i wyobrażam, że nie jestem w Białymstoku, tylko na urlopie, gdzieś na Karaibach… albo jeszcze lepiej – nie na urlopie, tylko w mojej małej, prywatnej, karaibskiej chatce 😉

lody pina colada pinacolada przepis nigella lawson

Składniki:
– 125 ml soku ananasowego z kartonu
– 2 łyżeczki soku z limonki (ja dałam sok z prawie całej limonki)
– 80 ml Malibu (dodałam jego dużo tańszy, a bardzo dobry odpowiednik – Bazilio)
– 2 łyżeczki esencji kokosowej
– 500 ml. śmietany 30%
– 100 g. cukru pudru
– ewentualnie wiórki kokosowe do podania
Przygotowanie:
Sok ananasowy, z limonki, esencję i Malibu wlewamy do miski. Dodajemy śmietankę i wszystko obijamy mikserem na puszystą, ale nie za sztywną masę.
Przekładamy do pojemnika, przykrywamy i wstawiamy do zamrażarki. 3 razy, co półtorej godziny wyjmujemy lody i mieszamy je przez chwilę mikserem.
Lody piña colada są gotowe po ok. 6-8 godzinach. PRzekładamy je do pucharków i posypujemy wiórkami kokosowymi.
Smacznego!!

lody pina colada pinacolada przepis nigella lawson

2 Comments

  1. w przepisie nigelli (ja oglądałam to w tv nie mam jej książki) było że własnie nie trzeba ich wyciągać i mieszać sama ten etap dodałaś ?

    • Tak, dodałam to, ponieważ gdy robiłam je za pierwszym razem bez mieszania, to wyszła bardziej twarda skała niż coś, co przypomina lody…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *